Фотограф зі Львова Юрко Дячишин упродовж шести років піднімався у гори та жив на полонинах, щоб зафіксувати побут карпатських пастухів. Своїми світлинами він хотів передати емоції та настрій ремесла, що зникає.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВперше до пастухів фотограф поїхав у 2005 році, тоді він ще був юним художником. Про гуцулів Юрко Дячишин знав із фільму та книги "Тіні забутих предків". Вони здавалися йому загадковими й незвіданими, передає портал "Локальна історія".
Тому чоловік поїхав у село Дземброня. Звідти піднявся в гори і зробив свою першу світлину. Юрко Дячишин хотів зловити в об'єктив своєї фотокамери вівчарів, проте цього він не зміг зробити впродовж кількох років. Вперше натрапити на вівчарів поталанило у 2008 році.
"Це щось неймовірне, наче у фільмі! З туману виднілися вівці, а пастух на заході сонця грав на металевій флоярі... Я про це читав, бачив у кіно, а потім побачив на власні очі, а який звук флояри!", - каже він.
Юрко Дячишин протягом шести років від травня до вересня, доки тривало "чабанське літо", намагався кілька разів відвідати Карпати. За цей час тричі зупинявся біля пастухів із наметом і майже тиждень жив поруч із ними. Він одразу чесно казав, що робить і навіщо, тому вони приймали фотографа за "свого".
Про настрій і про тугу
"Я ніяк не міг закінчити проекту "Карпатські пастухи", хоча відзнятого матеріалу вистачило б на п’ять виставок. Та у якийсь момент просто виснажився. У 2009 році виставка на фестивалі фотографії у місті Ярославі (Польща) наче підвела риску в цій серії. У 2013 році слайд-шоу "Карпатських пастухів" представив у Камбоджі, а ще через рік я їздив до Китаю, де на міжнародному конкурсі "Humanity Photo Awards 2013" здобув спеціальну нагороду від журі. В Україні виставки не було, тому мрію реанімувати цей проект", - каже він.
Фотограф зізнається, що для нього "Карпатські пастухи" це дуже філософський проект. При цьому він мріє повернутися в місця, які так романтизував. Там все було, ніби у пригодницькому фільмі: стояв густий туман, в долині виднілися колиби, а на горах лежав сніг.
"Боюся знову туди потрапити, щоб не розчаруватися. Відтоді змінився я і моє світосприйняття, тому з пересторогою ставлюся до того, щоб продовжити серію про пастухів. Однак відчуваю ностальгію за тими емоціями, які переживав тоді. Пастухи й походи в гори надавали мені натхнення не тільки для цього проекту, а й для сприйняття світу", - підсумував він.
Нагадаємо, раніше 83-річний дідусь виготовив десятки музичних інструментів, і створив переможні трембіти для Руслани на Євробачення
Знай.ua писав, мужні франківці кинули виклик суворим Карпатам-тримайтеся, гори: чотири країни за 100 днів
Також Знай.ua писав, що львів'янам показали, як проводили весілля на Галичині понад півстоліття тому.