На Франківщині, в селі Старуня, що на Богородчанщині, місцеві мешканці вже не перший місяць живуть у страху. Людей лякає незвичний сусід, який завів собі справжнього лева замість домашнього котика. Про це розповіли у сюжеті «ТСН».

Як зазначається, леву на прізвисько Рома – півтора роки. Спочатку, поки лев був ще кошеням, люди його терпіли. Однак коли він підріс і почав тікати від господаря, почали боятися. Час від часу хижака бачили то в полі, то на заправці поблизу кафе.

Господар Андрій Сидорук вигулює улюбленця вагою в 160 кг на повідку для собак, без намордника.

«Вчора лев був під баром. Хто куди там знову тікав. Люди, ідучи з церкви, одне одному казали: закрийтеся в хаті, вони шукають лева», – скаржиться місцева мешканка.

Популярні новини зараз
Перше подорожчання за півроку: скільки тепер коштує газ Суд відмовив українцеві в опікунстві над батьком з інвалідністю, хоча проблем не мало бути З початку навчального року в українських школах вводять обмеження: що зміниться для першоклассників Українців змусять підписати договір: кого скоро торкнеться
Показати ще

Лева Рому до села привіз місцевий чоловік, який оселив тварину в приміщенні старого складу. На прогулянку власник водить лева рідко, але люди все-одно бояться.

«Ми викликали дільничного, ми викликали поліцію… Коли приїжджає комісія, лев закритий», – повідомили селяни.

За словами власника, лев ніколи не тікав, а слова односельчан називає наклепом. Своїми прогулянками з левом посеред села чоловік відкрито хизується у соцмережах.

«Як ідемо гуляти, я відкриваю багажник – і він заскакує. У салон на переднє сидіння він не полізе», – стверджує власник лева.

Він додає, що викупив замучене левеня в когось на Київщині. Малюк був у поганому стані - не піднімався на задні ноги, не мав одного зуба, вся морда у шрамах.

В планах чоловіка – збудувати вольєр для лева і оформити на тварину дозвільні документи. Сусідів він закликає не боятися, бо вірить, що лев нікого не скривдить.

«Він слухняний, він розуміє, що не можна. У нього не пропав страх, що з нього знущалися. Зараз береш палку – і він ховається куди може», - каже чоловік.

Однак зоозахисники і зоологи впевнені, що ситуація небезпечна: від хижака може постраждати будь-хто, навіть сам власник. Єдиний вихід у цій ситуації – відправити лева до реабілітаційного центру для диких тварин, а звідти й до заповідника в Африки.