Заробітчанина з Прикарпаття та ще кількох українців змушували записувати відео, що Росія не анексувала Крим і війна на сході України – громадянська.
Про це повідомляє пресслужба СБУ Івано-Франківської області.
Оперативники встановили, що мешканець Івано-Франківщини, який працював водієм і перевозив трудових мігрантів до Російської Федерації, був затриманий співробітниками Прикордонної служби ФСБ РФ на підставі штучно створеної конфліктної ситуації.
"У пункті пропуску «Троєбортне», що на кордоні з Брянською областю РФ, співробітники російської спецслужби провели водія автобуса до окремого кабінету та намагалися змусити під відеозапис озвучити російські наративи інформаційної війни", - повідомили у відомстві.

Громадянин України заявляє про спробу російських спецслужб використати його в проведенні інформаційно-підривних акцій на шкоду Україні

Контррозвідка викрила спробу спецслужб РФ залучити українців до інформаційно-підривних акцій на шкоду нашій державі Контррозвідка СБУ викрила спробу спецслужб РФ залучити українців до інформаційно-підривних акцій на шкоду Україні. Оперативники встановили, що мешканець Івано-Франківщини, який здійснював пасажирські перевезення трудових мігрантів до Російської Федерації, був затриманий співробітниками Прикордонної служби ФСБ РФ на підставі штучно створеної конфліктної ситуації. У пункті пропуску «Троєбортне», що на кордоні з Брянською областю РФ, співробітники російської спецслужби провели водія автобуса до окремого кабінету та намагалися змусити під відеозапис озвучити російські наративи інформаційної війни. Зокрема, представники російської спецслужби схиляли чоловіка до заперечення військової агресії РФ проти України та анексії територій, а також визнання бойових дій на Донбасі «громадянською війною» на території нашої держави. Такого роду бесіди співробітники ФСБ проводили й з іншими громадянами України, які перетинали кордон разом із водієм. Контррозвідка СБУ отримала від чоловіка детальні свідчення та з’ясувала, що він не вчинив і не збирався вчиняти дій на шкоду Україні, а від надання потрібних російським спецслужбам тверджень відмовився. Відеозаписи розмов з українськими громадянами, отримані під загрозою не допуску їх на роботу до РФ, у подальшому могли бути використані російською стороною як елемент тиску й шантажу для схиляння цих громадян до конфіденційної співпраці з ворожими спецслужбами на шкоду Україні. Крім того, подібні записи вже неодноразово використовувалися підконтрольними Кремлю засобами масової інформації у ході «гібридної війни» в контексті заперечення збройної агресії РФ для формування суспільної думки про наявність виключно «внутрішнього конфлікту в Україні». Служба безпеки України нагадує громадянам про кримінальну відповідальності за діяння, умисно вчинені на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України та закликає, наскільки це можливо, утримуватися від візитів на територію країни-агресора.

Geplaatst door Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області op Dinsdag 6 oktober 2020

Зокрема, представники російської спецслужби схиляли прикарпатця до заперечення військової агресії Росії проти України та анексії територій, а також визнання бойових дій на Донбасі «громадянською війною» на території нашої країни. Такого роду бесіди співробітники ФСБ проводили й з іншими громадянами України, які перетинали кордон разом із водієм.
Силовики отримала від водія детальні свідчення та з’ясувала, що він не вчинив і не збирався вчиняти дій на шкоду Україні, а від надання потрібних російським спецслужбам тверджень відмовився.
"Відеозаписи розмов з українськими громадянами, отримані під загрозою не допуску їх на роботу до РФ, у подальшому могли бути використані російською стороною як елемент тиску й шантажу для схиляння цих громадян до конфіденційної співпраці з ворожими спецслужбами на шкоду Україні. Крім того, подібні записи вже неодноразово використовувалися підконтрольними Кремлю засобами масової інформації у ході «гібридної війни» в контексті заперечення збройної агресії РФ для формування суспільної думки про наявність виключно «внутрішнього конфлікту в Україні»", - написано у повідомленні.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, раніше СБУ викрила диверсанта ФСБ з вибухівкою: готував удар по стратегічному об'єкту

Популярні новини зараз
Як уникнути арешту майна: чому переписка на родичів може виявитися поганим варіантом Енергетики проводять рейди по домівках споживачів: кому загрожують серйозні проблеми "Потрібно запасатися ресурсам": відомий екстрасенс озвучив тривожний прогноз на зиму 2024 року Смартфони йдуть у минуле: молодь масово повертається до кнопочних телефонів
Показати ще

Як повідомляє портал «Знай.uа» Шпигуни Путіна намагалися завербувати лікаря зі Львова і потужно отримали по шиї

Також «Знай.uа» писав, що Поліцейський з Москви особисто вийшов на СБУ: тепер у ролі політв'язня