На сміттєзвалищі у Рівному вже сім років перетворюють біогаз, що утворюється від органічних відходів, на електроенергію. Через дефіцит електроенергії, спричинений атаками на електростанції, українці шукають нові джерела енергії.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДомашні сонячні станції стали популярними, але часто доводиться чекати кілька тижнів на установку. Нещодавно у Карпатах запустили вітрову електростанцію, а тепер стало відомо, що електрику можна також отримувати зі сміття.
Засновник компанії Ukrteplo Іван Надєїн розповідає, що біогазова установка в Рівному функціонує з 2017 року. Біогаз, що утворюється в смітті, зокрема метан, використовується для генерації електроенергії.
Для цього на полігоні пробурили понад 40 свердловин, з яких газ подається на двигун, що перетворює його в електрику. Цю електроенергію продають в мережу за зеленим тарифом.
Такі установки важливі не лише для економіки, але й для екології. Метан, що виділяється на звалищах, може спричиняти пожежі. Встановлення біогазових установок допомагає зменшити ці ризики і забезпечує енергію.
В Україні щорічно утворюється близько 10 млн тонн сміття, і біогаз може бути отриманий переважно з харчових відходів. Біогаз можна виробляти не тільки з сміття, а й з стічних вод і аграрних відходів.
В Україні є значний потенціал для виробництва біогазу, зокрема на аграрних підприємствах, таких як цукрові заводи та тваринницькі ферми.
Нагадаємо, вчені назвали точний вік, у якому настає старість - раніше, ніж ми думали
Раніше ми писали про те, що з безробітного зроблять бізнесмена: українцям дадуть шанс на краще життя
Крім того, Знай.ua повідомляв, борги за комуналку у спадок: українцям доведеться платити за родичів