До України нарешті завітало бабине літо. Що це за період та як його називають у світі, розповіли в Українському гідрометеорологічному центрі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Бабине літо — період теплої та сухої погоди восени пов'язаний зі стійким антициклоном. Бабине літо може настати як у вересні, так і у жовтні чи навіть листопаді, причому доволі часто воно спостерігається декілька разів впродовж осіннього сезону. Згідно деяких джерел, перше, так зване "молоде бабине літо" спостерігається лише після настання осінніх заморозків», - зазначили синоптики.
При цьому додали, що останнє бабине літо може відмічатись аж у листопаді, перед настанням морозів.
Для країн із помірним кліматом явище бабиного літа – цілком звичне.
«У Німеччині, Австрії, Швейцарії теплий період восени називається "Altweibersommer" ( що дослівно перекладається як «літо старих жінок»). В ряді слов'янських країн - наприклад, у Чехії, Польщі, Словаччині, Словенії – цей період також відомий, як і українське «бабине літо»... У Болгарії та Сербії воно відоме як "циганське літо" або "літо бідняка". У Швеції є "Брітсоммар", у Фінляндії цей період називається «intiaanikesä» і історично він пов'язаний з днем Святого Варфоломія – його день відмічають наприкінці серпня. А от в Ірландії «бабине літо» називають "fómhar beag na ngéanna", що дослівно перекладається як «маленька осінь гусей»», - додали цікавинок у розповіді метеорологи.
На іншому боці Землі, у Бразилії, Аргентині, Чилі та Уругваї – бабине літо відоме як «Вераніко», «Вераніто» або «Веранілло» і буквально означає «маленьке літо».
А от у Туреччині бабине літо називають pastirma yazı, що означає літо пастрамі (м’ясний делікатес з яловичини) – у листопаді, як вважають, цей продукт готувати найкраще.
В Україні цього року бабине літо прийде 8-9 вересня. Вже цими днями в Україні значно теплішає і потужний антициклон подарує сонячну та спокійну погоду.