Стало відомо про те, що в Національному парку "Верховинський", фотоловушка зловила карпатську рись. Цей знімок вже встиг розлетітися по всьому Інтернету.

Про це повідомили на сторінці самого Національного парку в соціальній мережі Facebook, куди і прикріпили той самий знімок. Явище це досить рідкісне, тому, співробітники раді, що їм вдалося роздобути її знімок.

Знаходиться парк "Верховинський" в Івано-Франківській області, і загальна його площа становить 12022,9 га.

За даними Всесвітнього фонду природи, рисі в Карпатах живуть на висоті від одного кілометра, і звикли відпочивати на скелях і каменях, щоб люди не могли до них дістатися.

Популярні новини зараз
Мізерні пенсії стануть ще меншими: у кого ПФУ може забрати частину виплат "Укрзалізниця" змінила серйозне правило – потрібно знати про це заздалегідь Безліч країн вибухнули ненавистю до росії: всі згадали про смерть і страждання, які сіють окупанти ТЦК стануть "невидимками" для ухилянтів: про які повноваження говорять
Показати ще

Однак, навіть незважаючи на це, самі тварини задоволені часто спостерігають за людьми, і цікавиться їх життям.

У зимовий час вони можуть переслідувати видобутку прямо до низу, де найменше снігу, однак, на людей, і інших великих хижаків вони не нападають. Рись полює на зайців, птахів, диких котів, оленів, кабанів, а також бродячих собак. Про свій худорбі переживати не варто, так як вона їх не цікавить.

Популяція рисі в Україні оцінюється всього в 500 осіб.полювання і вирубка лісів привела до того, що рисей можна зустріти тільки в рідкісних місцях в Карпатах, і ось, на одне з фото вони і потрапили.

Рись, фото: Facebook
Рись, фото: Facebook

Рись довго була бажаним мисливським трофеєм, оскільки її плямиста хутро високо цінувалося на хутряному ринку. Вид занесений до Червоної книги України, також рись охороняється червоним списком МСОП, CITES та Бернською конвенцією.

Нагадаємо, Костянтин Яловий закликав звернути увагу на екологічний стан Дніпра

Також Знай.ua писав У Держекоінспекції розповіли, як запобігли збитків на 2,5 мільйона гривень

Як раніше повідомляв Знай.ua Зміна цільового призначення земельної ділянки: у Мін'юсті розповіли як і де, і з ким